تیکت پشتیبانی

چگونه مشاوره حسابداری و مالیاتی آنلاین مطمئن پیدا کنیم؟

 

امروزه با رشد فناوری نیاز به مشاوره حسابداری آنلاین افزایش یافته است. شرکت­های حسابداری بسیاری وجود دارند که علاوه بر انجام خدمات مالی و مالیاتی با کمک افراد خبره و با تجربه به شرکت­ها و سازمان ها مشاوره مالیاتی داده و علاوه بر صرفه­جویی در وقت آن­ها باعث افزایش سود شرکت ها و جلوگیری از جریمه­های مالی سنگین آن­ها می­گردند.

داشتن یک مشاوره حسابداری و مالیاتی مجرب قطعا موجب رونق اقتصادی می­گردد. مشاوره حسابداری به شما در تهیه صورت­های مختلف مالی، محاسبه حقوق کارمندان، تهیه نمودن گزارش­های مدیریتی، حسابرسی داخلی شرکت، تهیه ترازنامه وسود و زیان، تشکیل اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده و غیره کمک می­نماید. روش­های مختلفی برای دریافت مشاوره حسابداری وجود دارد که هر شرکت با توجه به شرایط خود می­تواند یکی از آن­ها را انتخاب نماید، یکی از این شیوه­های رایج، استفاده از مشاوره حسابداری آنلاین می­باشد.

مشاوره حسابداری آنلاین در زمینه­های بسیاری از جمله تجارت کاربرد بسیاری دارد و نیازهای یک شرکت و موسسه را تامین می­نماید. با توجه به پیشرفت تکنولوژی و فناوری، می­توان به راحتی در اکثر زمینه­ها، مشاوره آنلاین دریافت نمود. در این مقاله قصد داریم تا شما را با این شیوه مشاوره حسابداری بیش­تر آشنا نماییم.

تعریف مشاوره آنلاین و وظایف آن

مشاوره حسابداری آنلاین، از راه دور و به شیوه آنلاین به صاحبان کسب و کار در شناخت بهتر قوانین مالیاتی موجود کمک می­نماید و وظیفه تنظیم و بررسی اظهارنامه­های مالیاتی، ارزش افزوده، رسیدگی به پرونده­های مالیاتی سازمان ها و بدهی­های مالیاتی ایجاد شده، رسیدگی و بررسی کامل صورت­های مالی شرکت ها و غیره را بر عهده دارد.

 نحوه مشاوره حسابداری به صورت آنلاین

همانطور که گفته شد یکی از روش­های مشاوره مالیاتی به صورت آنلاین می­باشد، در این شیوه از طریق چت­های آنلاین سایت های مالیاتی موجود یا ارسال سوالات خود در بخش کامنت­ها می­توانید جواب سوالات مالیاتی خود را از مشاوران آن مجموعه دریافت نمایید. مزیت مهم این شیوه هم عدم نیاز به مراجعه حضوری می­باشد. بسیاری از شرکت­ها با کمک حسابداران خود سعی بر حل مشکلات مالیاتی خود دارند، اما با این حال در برخی مواقع حداقل به یک مشاوره مالیاتی آنلاین یا تلفنی نیاز دارند.

مشاوره مالی آنلاین مناسب چه مشاغلی است؟

اخیرا استفاده از مشاوره آنلاین در بسیاری از حوزه­ها از جمله مشاوره کسب­ وکار طرفداران بسیاری را به خود جذب کرده است. امروزه با گسترش و توسعه تکنولوژی و به کمک برخی ابزارها مانند اپلیکیشن مشاوره آنلاین که در بازار موجود است، کسب ­وکارها می­توانند به راحتی در بسیاری از حوزه­ها مشاوره آنلاین دریافت کنند. حال باید شما به این سوال پاسخ دهید که باتوجه به حوزه کسب ­وکار شما آیا سوالات شما در زمینه حسابداری و حسابرسی به روش مشاوره آنلاین قابل حل است یا خیر؟

بسیاری از شرکت­ها و موسسات هستند که معاملات کمی دارند و نیاز به استخدام یک حسابدار یک حسابدار یا مشاور مستقل ندارند، لذا ترجیح می­دهند که جهت صرفه جویی در هزینه وقت خود، اسناد و مدارک خود را به صورت آنلاین برای موسسات حسابداری که به صورت آنلاین کار می­کنند و مشاوره می­دهند ارسال نموده و به صورت آنلاین مشاوره دریافت نمایند. موسسات ارائه دهنده مشاوره حسابداری و مالیاتی آنلاین در مدت زمان معین گزارش­های مختلف و مشاوره­های لازم حسابداری و مالی را به شرکت متقاضی ارائه می­نمایند.

مزایای استفاده از خدمات مشاوره حسابداری و مالیاتی آنلاین

تکنولوژی باعث شده تا روز به روز روند انجام بسیاری از کارها تسهیل شود که حوزه مشاوره حسابداری نیز از این مورد مستثنی نیست. در حال حاضر با استفاده از ابزارهای مختلف تکنولوژی موجود می­توان به انواع خدمات حسابداری و حسابرسی واز جمله مشاوره مالی و حسابداری آنلاین افزوده می­شود. مشاوره حسابداری آنلاین باعث می­شود که امور فعالیت-های موسسات منظم تر و یکپارچه تر گردد و ارتبا بین واحدهای کسب وکار نسجم تر شده و به صورت سیستماتیک باشد. این خدمات به صورت اینترنتی صورت میگیرد و میتواند به صورت پاره وقت و تمام وقت صورت گیرد. برخی از مزایای استفاده از این خدمات مشاوره آنلاین به صورت زیر است:

. دسترسی آسان­تر و غیر حضوری به کلیه خدمات حسابداری و مالیاتی مورد نیاز

. کاهش یافتن هزینه مربوطه

. تعرین انواع و اقسام پروژه­های کاری

. امکان دسترسی آنلاین به اطلاعات

 امکان بررسی رزومه و سوابق خدمات دهندگان.

علت نیاز شرکت­ها و سازمان­ها به مشاور حسابداری و مالیاتی

باتوجه به اعمال قوانین متعدد نظام مالیاتی و اینکه هر روز قوانین جدیدی به آن­ها افزوده می­شود و بخشنامه­ها و آیین نامه­های جدیدی از سوی سازمان امور مالیاتی کشور صادر می­گردد که گه گاه از ابهامات و تناقضات زیادی برخوردار هستند، لذا درک وفهم و به روز بودن در این موارد برای افراد عادی ممکن است سخت باشد و این باعث ایجاد مشکلات زیادی برای شرکت­ها می­گردد.از طرف دیگر،در صورتی که صورت­های مالی یک شرکت به خوبی تنظیم گردد، به میزان زیادی می­تواند در پرداخت مالیات اضافی کمک کننده باشد، اما افراد عادی به دلیل عدم تخصص و تجربه در امورات مالیاتی ممکن است از عهده این کارها بر نیایند و منجر به از دست رفتن مقدار زیادی از سرمایه آن شرکت گردد. با در نظر گرفتن تمامی این موارد ذکر شده،استخدام یک مشاور امورمالیاتی خوب می­تواند بسیار کمک کننده باشد و خیال آن مجموعه را حداقل در بخش مالی راحت نماید.

اطلاعاتی که یک مشاوره مالیاتی آنلاین به شما می­دهد

1- در مشاوره مالیاتی آنلاین، شیستم مدیریت مالی فعلی کسب­ وکار شما توسط مشاوران متخصص مربوطه به دقت مورد بررسی قرار داده می­شود تا تمامی نقاط ضعف و قوت آن شناسایی شده و ارئه راه حل و پیشنهاداتی جهت بهبود سیستم مدیریتی شما پیشنهاد گردد.

2- درجلسات مشاوره حسابداری و مالیاتی که به صورت آنلاین برگزار می­گردد، تمامی نکات لازم در رابطه با پرداخت مالیات برایتان شرح داده خواهد شد تا اطلاعات کافی را در این زمینه داشته باشید، اطلاعاتی در رابطه با معافیت­های مالیاتی، گزارشات مالیاتی و تکالیف مالیاتی شما. همنچنین هرینه­ها و درآمدهایی که مورد تایید سازمان اموز مالیاتی کشور است.

3- تنظیم، بررسی و ویرایش صورت­های مالی مورد نیاز جهت ارئه نمودن به سازمان­های دولتی و مراکز دیگر.

4- رسیدگی به پرونده­های مالیاتی

5- تنظیم نمودن اظهارنامه­های مالیاتی و ارزش افزوده، اخذ کد اقتصادی، انجام کارهای مربوط به دفاتر قانونی و پلمپ دفاتر قانونی قبل از شروع سال مالی

6- کمک به تصمیم گیری درست مدیران و جلوگیری از اینجاد جرائم مالیاتی.

جهت دریافت مشاوره­های مالیاتی و حسابداری از کارشناسان ما کمک بگیرید.