تیکت پشتیبانی

حسابداری آنلاین دریافت کنیم؟!

شیوه خدمات حسابدارای آنلاین سوال مهمی برای بسیاری از صاحبان کسب­ و کار است. امروزه با رشد و توسعه فعالیت­های اقتصادی در داخل و خارج از کشور، نیاز های متفاوتی در بازار کار و سرمایه پدید آمده است، به طوری که صاحبان کسب و کارها و سرمایه داران به اطلاعات دقیق و صحیح و راهکارهای درستی جهت بررسی و ثبت مطالبات مالی خود نیازمند هستند. در گذشته­های نه چندان دور هر شرکت و موسسه بخشی با عنوان واحد حسابداری داشت و بسته به میزان حجم کاری آن­ها افرادی به عنوان کارشناس مالی و حسابداری در این واحدها مشغول به کار بودند، اما به مرور زمان با به وجود آمدن تغییرات زیاد در شیوه فعالیت­ها و نحوه کارکرد شرکت­های مختلف،فعالیت­های مالی مربوطه معمولا برون سپاری می­گردد. از این رو موسسات حسابداری پدیدار گشتند تا با استفاده از دانش خود بتوانند تمامی کارهای حسابداری و مالی شرکت­ها را به شیوه حضوری یا آنلاین انجام دهند. قطعا این روش به دلیل تعامل با افراد متخصص از دقت بیشتری برخوردار خواهد بود.

حسابداری از راه دور یا حسابداری آنلاین نوع ارتقا یافته حسابداری سنتی به شمار می­رود که به آن حسابداری پویا نیز گفته می­شود، زیرا در حسابداری استاتیک یا سنتی،خدمات حسابداری یک شرکت محدود به مکان خاصی     می­باشد اما در حسابداری انلاین یا پویا کلیه خدمات حسابداری شرکت را می­توان از هر نقطه دنیا انجام داد. در ادامه با ما همراه باشید تا با خدمات حسابداری آنلاین و نحوه انجام آن آشنا شوید.

شیوه خدمات حسابداری آنلاین چگونه است؟

 خدمات حسابداری آنلاین، از راه دور و به شیوه آنلاین به صاحبان کسب ­و کار در شناخت بهتر قوانین مالیاتی موجود و انجام کارهای حسابداری شرکت کمک می­نماید و وظیفه تنظیم و بررسی اظهارنامه مالیاتی، ارزش افزوده، رسیدگی به پرونده­های مالیاتی سازمان­ها و بدهی­های مالیاتی ایجاد شده، رسیدگی و بررسی کامل صورت های مالی شرکت­ها و غیره را بر عهده دارد.

حسابداری آنلاین چه مزایایی دارد؟

پیشرفت تکنولوژی باعث  شده تا روز به روز روند انجام بسیاری از کارها تسهیل گردد که حوزه خدمات حسابداری نیز از این مورد مستثنی نیست. در حال حاضر با استفاده از ابزارهای مختلف تکنولوژی موجود می­توان به انواع خدمات حسابداری و حسابرسی خیلی راحت به صورت آنلاین دسترسی پیدا کرد. استفاده از شیوه خدمات حسابداری آنلاین برای شرکت­ها دارای مزایای متعددی می­باشد. به همین دلیل روز به روز به تعداد استفاده کنندگان از خدمات خسابداری آنلاین افزوده می­گردد. خدمات حسابداری آنلاین باعث می­گردد تا فعالیت­های شرکتی منظم­تر و یکپارچه­تر گردیده و ارتباط بین واحدهای کسب­ وکار منسجم تر گردد و همه امور به صورت سیستماتیک پیش رود. این خدمات بر بستر اینترنت صورت گرفته و می­تواند به صورت پاره وقت و تمام وقت انجام گردد.

برخی از مزایای استفاده از خدمات حسابدرای آنلاین به صورت زیر است:

.دسترسی آسان­تر و غیر حضوری به کلیه خدمت حسابداری مورد نیاز

.کاهش یافتن هزینه مربوطه به بیش از 50 درصد

.دسترسی آسان به انواع گزارشات در هر زمان و در هر نقطه ای از دنیا

.امکان دسترسی آنلاین به اطلاعات و حسابداری دقیق و به روز در سیستم حسابدرای

.کنترل امور حسابداری توسط کارفرما به شیوه آنلاین

.عدم نیاز به جابجای مدارک و اسناد

.حذف کاغذ بازی و رفع مشکل کمبود فضا و زمان

خدمات حسابداری آنلاین برای چه کسانی کاربرد دارد؟

لازم به ذکر می­باشد که خدمات حسابداری آنلاین تنها مختص شرکت­ها و سازمان­ها نمی­باشد بلکه تمامی اشخاصی که به هر طریقی در تهیه نمودن اظهارنامه­های مالیاتی، تهیه نمودن صورت­های مالی و غیره دچار مشکل هستند. قادر به استفاده از خدمات حسابداری آنلاین می­باشند.

اخیرا استفاده از خدمات حسابداری آنلاین در بسیاری از حوزه­ها طرفداران بسیاری را به خود جذب کرده است. امروزه با گسترش و توسعه تکنولوژی و به کمک برخی ابزار ها مانند نرم افزارها و اپلیکیشن­های حسابداری آنلاین که در بازار موجود است، کسب­ وکارها می­توانند به راحتی در بسیاری از حوزه­ها خدمات حسابداری آنلاین دریافت نمایند.

بسیاری از شرکت­ها و موسسات هستند که ترجیح می­دهند جهت صرفه جویی در هزینه و وقت خود، اسناد و مدارک خود را به صورت آنلاین برای موسسات حسابداری که به صورت آنلاین کار می­کنند و مشاوره می­دهند ارسال نمایند و به صورت آنلاین خدمات حسابداری خود را به موسسات بسپارند. موسسات ارائه دهنده خدمات حسابداری آنلاین در مدت زمان تعیین شده گزارش­های مختلف و خدمات لازم حسابداری و مالی را به شرکت متقاضی می­رساند.

همچنین طی سال­های اخیر بسیاری از خدمات دولت، سازمان امور مالیاتی کشور و سازمان تامین اجتماعی به صورت آنلاین درآمده و با گسترش شیوع کرونا ارائه خدمات آنلاین از طریق سامانه­های رسمی و میز خدمت رشد و توسعه فراوانی یافته است. اکنون حتی می­توان اعتراض به مالیات را هم به صورت الکترونیک ثبت و از روند آن به صورت آنلاین آگاه شد.

اعتماد نمودن به خدمات حسابداری آنلاین

هنوز هم افرادی وجود دارند که نسبت به محیط انلاین و اینترنتی دچار شک و تردید می­باشند که البته تا حدودی هم حق دارند. چرا که اطلاعات مالی شرکت­ها و موسسات بخش بسیار مهم و محرمانه شرکت­ها می­باشد، از این رو می­بایست خدمات حسابداری آنلاین خود را به شرکت­های حسابدرای معتبر بسپارند تا خیال شما از بابت محرمانه ماندن اسناد و مدارک مالی­تان راحت باشد. خدمات حسابداری آنلاین به دلیل

سیستمی بودن تمامی عملیات از دقت بالایی برخوردار می­باشد و خطاهای انسانی در آن به حداقل میزان ممکن می­رسد.

چگونگی انجام خدمات حسابداری آنلاین

بخش­های ارائه دهنده خدمات حسابداری آنلاین بعد از اینکه تمامی تراکنش­های مالی را ثبت نمودند در مرحله بعدی به تجزیه و تحلیل اطلاعات و بروزرسانی آن­ها می­پردازند. شرکت­ها و موسسات حسابداری آنلاین وظیفه دارند که یک نسخه از این اسناد را در موعد مقرر به سازمان مذکور تحویل و ارائه دهند. همچنین آن­ها موظف­اند که تمامی اسناد تحویل گرفته را بر اساس تاریخ دسته بندی و بایگانی نموده، تا در هر زمان که بخواهند بتوانند به راحتی به آن­ها دسترسی داشته باشند.

همچنین می­توان کلیه مشاوره­های مالی، مالیاتی و بیمه ای را به صورت آنلاین و از طریق پلتفرم­هایی مانند ترازگستر آرامش دریافت کرد.

سخن پایانی

بدون شک با پیشرفت فناوری در حوزه حسابداری، خدمات حسابداری آنلاین در سال­های آتی رایج­ترین شیوه برای محاسبات مالی خواهد بود، ضمن اینکه، حسابداری آنلاین کار حسابداران را راحت­تر، سریع­تر و دقیق­تر از گذشته خواهد ساخت.

شاید کسب و کارهای کوچک و تازه تأسیس حسابداری سنتی را در اولویت کار خود قرار دهند.اما برای گسترش کسب و کار خود و انجام دقیق­تر امور مالی و حسابداری، و با توجه به تغییرات روز افزون در حوزه حسابدرای دیر یا زود باید از شیوه­های جدیدتر حسابداری مثل نرم افزارهای حسابداری،حسابداری آنلاین و حسابداری ابری استفاده نمایند. اگر هنوز سوالاتی در خصوص خدمات حسابداری به شیوه آنلاین را دارید لطفا با همکاران ما در میان بگذارید.